Kniha Ojavte svoj talent s podtitulom Určite ich máte viac, vás prostredníctvom príbehu ruky prevedie cez všetky talenty, ktoré v sebe máte, len ich možno ešte nedokážete vytiahnuť zo svojho vnútra a začať používať. Môžeme spomenúť talent nebáť sa sám seba, talent rozpoznať detail, talent porozumieť svojmu zdraviu, talent pre intuíciu, talent sebadôvery a mnohé ďalšie, ktoré sú vďaka rukovému ťaháku a jednoduchému jazyku popretkávanemu osobnými skúsenosťami, zrazu lepšie uchopiteľné. Veľkým bonusom je domáce prostredie, ktoré v knihách od úspešných zahraničných podnikateľov nenájdeme.  

Prečo ruka ako ťahák?

Ruky má každý z nás. Teda drvivá väčšina. A používame ich denne a stále. Nechajme však hovoriť autora: " V určitom čase som v sebe objavil vášeň a schopnosť sa vzdelávať, prečítal som desiatky múdrych kníh, navštívil veľa seminárov. Rôzne veci som si samozrejme zapisoval, avšak potreboval som si v tom urobiť poriadok. Tak mi prišiel na myseľ systém ruky. Teraz, keď si prečítam múdru knihu, alebo vypočujem prednášku, tak to múdro, ktoré objavím, si dokážem zavesiť na jeden z prstov." 

Ako ruka funguje? 

Prostredník je Indián - človek by si mal nápad zapísať alebo uskutočniť do troch úderov srdca, teda do troch sekúnd. V opačnom prípade zmizne. Väčšina ľudí veci odkladá  a to so sebou prináša veľké komplikácie. Nosia si v hlave myšlienku, že to ešte neurobili a trápia sa tak výčitkami. Väčšinou sú neúspešní. Úspešný človek si všetko do troch sekúnd zapíše alebo rovno urobí. Ak nemôže, spojí sa s človekom, ktorý to zapíše alebo urobí za neho.

Palec - má opozičnú úlohu, pretože všetko čo robíte, by ste mali robiť v pohode a pociťovať pritom radosť. Keď tomu tak nie je, začnite skúmať, prečo to tak nie je. Sú teda dve možnosti, ako použiť palec. Buď si nájsť radostnú činnosť alebo nájsť radosť v činnosti, ktorú robíte. Urobiť z nej príjemnú. Každý má v sebe vnútornú slobodu niečo zmeniť. A neustúpiť nepohode.

Ukazovák - vizionár - aj autor knihy Juraj Málik priznáva, že spočiatku robil veci zo dňa na deň, avšak časom zistil, že sa dá rozmýšľať aj o týždeň alebo o 5 rokov dopredu. Ukazovák ukazuje smer, vaše priania a túžby. 

Prstenník je hrdina a autor ho nazval 4 x 4.  Je to štvrtý prst, človek je teda taký, akí sú štyria ľudia okolo neho. ALE. Človek si nevyberie rodinu a preto je tam ďalšia štvorka Si taký, akí sú štyria tvoji hrdinovia, ktorých študuješ, chceš byť ako oni a hľadáš cesty, ako to urobiť. Preto 4 x 4. Potom aj tí štyria ľudia okolo vás alebo vaša rodina sa môžu cez toho vášho hrdinu zmeniť, lebo im dáte impulz, ako byť iný.

Malíček - je najmenší a najdôležitejší. Je to makač, ktorý vás dovedie, kam chcete. Je to chlapík, ktorého keď budete počúvať a dávať do všetkého o päť minúť viac, stanete sa majstrom.

Ak si to celé v krátkosti zhrnieme malíček pracuje na tom, čo objaví vizionár. Popritom je palec, ktorý to celé rozradostní a prstenník, ktorý vám dá návod, ako na to a ako to robia tí najlepší. Prostredník vás poháňa rýchlejšie napredovať. 

Talent je potrebné podporovať už u detí. Ešte nedávno bolo bežné karhať deti za to, čo im nejde a nepochváliť a teda ich nepodporiť v tom, v čom sú dobrí. Toto vnímanie sveta sa už našťastie mení. Autor knihy Objav svoj talent mal šťastie na rodičov, ktorí sa uvedomelo správali už v časoch, kedy sme netušili čo je to slovo reforma či motivačný kouč.  "Ako dieťa som veľký pocit slobody. Nemusel som sa doma báť a nebol som tlačený do toho, že niečo musím. Bola jedna vec, ktorá mi nebola po chuti a to hra na klavír. Avšak potom som hral preto, aby som mame urobil radosť. Čiže aj tam som cítil slobodu a mohol som prestať, ale kvôli mame som pokračoval. V škole som nebol premiant, nechcelo sa mi učiť, pretože tam bola povinnosť sadnúť si a pracovať. A kde bolo slovo musím, nebavilo ma to. Takže som to odkladal, až sa to nestalo. Tým pádom som musel ísť do školy (sem tam som aj blicoval) a doniesol som niekedy aj trojku. Jedného dňa som sa opýtal mamy, či som priemerný, keď som dostal trojku zo slovenčiny. Ona sa na mna zdesene pozrela a povedala mi: "Jurko, ty si sa zbláznil, ty si výborný! Mal som vtedy 12 rokov a táto pochvala mi zdvihla sebavedomie, ktoré mi zostalo ešte niekoľko rokov až do prvých úspechov v basketbale."

Objavte spolu s knohou Objav svoj talent aj vy v sebe svoje možno ukryté talenty, zaveďte si do vášho života nové rituály, obklopte sa ľuďmi, ktorí sú už tam, kde chcete byť, alebo vás na vašej ceste podporujú a obohaťťe tento svet - a najmä žačnite žiť svoj sen.

Objavte svoj talent